wczytywanie strony

Jakie okucia wybrać do ekskluzywnych drzwi wejściowych?

Wybór drzwi wejściowych to bardzo ważne zadanie, przed którym stają wszyscy właściciele domów. To element, który przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed działaniem warunków atmosferycznych czy innych czynników zewnętrznych. Jednak oprócz tego jest też wizytówką domu. Właśnie dlatego należy zastanowić się, jaki model będzie najlepiej pasował do innych elementów budynku. Niezwykle ważny jest również dobór okuć. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, jakie okucia najlepiej pasują do ekskluzywnych drzwi wejściowych.

Jakie okucia sprawdzą się do drzwi drewnianych?

Drewno jest najczęściej wybieranym materiałem, jeżeli chodzi o ekskluzywne drzwi wejściowe. Aby prezentowały się estetycznie i efektownie konieczne jest staranne dobranie wszystkich elementów okuć, czyli zawiasów, zamków, rygli czy blach. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że takie drzwi są masywne, dlatego niezbędne jest wyposażenie ich w wytrzymałe zawiasy.

Jeżeli natomiast chodzi o materiały, z których zostaną wykonane okucia, warto kierować się własnymi preferencjami, a także tym, aby pasowały do innych elementów wykończenia i wyposażenia domu. Najczęściej jest to stal, aluminium, mosiądz albo brąz. Oprócz tego do ekskluzywnych drzwi wejściowych będą pasować również okrągłe lub kwadratowe uchwyty drewniane, które dodadzą im elegancji.

Jakie okucia sprawdzą się do drzwi szklanych?

Czasami również zdarza się tak, że ekskluzywne drzwi wejściowe są wykonane ze szkła lub mają takie elementy. Wówczas warto zadbać o to, aby okucia drzwiowe rozpraszały energię. Właśnie dlatego dobrze sprawdzą się między innymi wkładki amortyzujące z gumy. W przypadku szklanych drzwi zewnętrznych jako materiał na klamkę, zawiasy czy inne okucia najlepiej sprawdzi się stal nierdzewna, czy aluminium.

Dobrze sprawdzają się też wspomniane tworzywa amortyzujące. W tym przypadku ważna jest nie tylko estetyka, ale również stabilność konstrukcji. Właśnie dlatego elektrozaczepy albo zaczepy zwykle nie są najlepszym wyborem. Warto również pamiętać, aby miejsce styku między okuciem i drzwiami nie było nadmiernie obciążone w jednym kierunku.

Mapa strony