wczytywanie strony

Pielęgnacja drzwi drewnianych

Instrukcja okresowej pielęgnacji drzwi drewnianych -
olejowanych Firmy PARMAX :

Aby cieszyć się przez wiele lat użytkowaniem drzwi drewnianych olejowanych, należy pamiętać o okresowej pielęgnacji powłoki drzwi.
Drzwi, których staliście się Państwo szczęśliwymi posiadaczami, na etapie produkcyjnym zostały przygotowane do użytkowania przez okres 1 roku bez dodatkowych zabiegów.
Po około 1 roku użytkowania drzwi firma PARMAX zaleca okresową pielęgnację powierzchni olejowanej lazurą olejną do pielęgnacji drewna.

Opis produktu:

Dekoracyjna, jedwabiście matowa powłoka na bazie naturalnych olejów do ochrony drewna narażonego na warunki atmosferyczne (promieniowanie UV, wilgoć, mróz). Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się. Dzięki temu nie pęka, nie wybrzusza się i nie odpryskuje. Powłoka jest hydrofobowa i odporna na działanie czynników pogodowych. Zawiera aktywne składniki chroniące ją przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Sprawdza się również w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
Przygotowanie powierzchni:
Powierzchnia drzwi musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks 20% wilgotności). Lazura olejna jest gotowa bezpośrednio do użycia, nie należy jej rozcieńczać. Dokładnie zamieszać. Stare, porowate powłoki należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń. Jeżeli nie ma możliwości usunięcia zabrudzeń poprzez czyszczenie, wówczas powierzchnię należy zeszlifować papierem ściernym o granulacji 200-250 (zmatowić). Następnie całą powierzchnię należy odpylić i oczyścić z pozostałości brudu. Powierzchnia przygotowana do olejowania powinna być czysta i sucha. Efekt końcowy zależy między innymi od właściwości drewna, dlatego przed malowaniem każdorazowo zaleca się wykonanie próby.

Metody aplikacji:

Środek nakładać cienką warstwą, na czystym i suchym drewnie, zgodnie z kierunkiem słojów drewna, równomiernie, przy pomocy pędzla do olejów lub wałka z mikrofazy. Następnie pozostawić do wyschnięcia na 4–6 godzin. Po tym czasie nanieść drugą warstwę. W celu renowacji wystarczy nanieść 1 powłokę na dokładnie oczyszczoną powierzchnię. W celu uzyskania bardziej matowego wyglądu nałożoną warstwę oleju należy ściągnąć suchą szmatką, tym samym ściągając nadmiar oleju.

Czas schnięcia:

Ok. 12 godzin w normalnych warunkach (23°C, 50% wilgotności powietrza). Przy niskich temperaturach i/lub wysokiej wilgotności powietrza, czas schnięcia może się wydłużyć.

Mapa strony