wczytywanie strony

Technologia

Rozmiar drzwi

W Twoim domu znajduje się wysoki hol lub klatka schodowa? Skontaktuj się z PARMAX. Z chęcią zaprojektujemy dla Ciebie wysokie drzwi wejściowe do nieruchomości o strzelistym stropie.

Przekrój drzwi

przekroj


Próg z wstawką termoizolacyjną

Zaletą progu aluminiowego jest jego estetyka, odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz niska konstrukcja, ułatwiająca swobodne przemieszczanie się bez ryzyka potknięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, małych dzieci oraz osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Próg aluminiowy z wstawką termoizolacyjną – tzw. ciepły montaż – montuje się w odpowiednio przygotowanym kanale w posadzce pod drzwiami jako wzmocnienie i docieplenie. Próg składa się z komór wypełnionych powietrzem, zapewniając w ten sposób właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Wstawkę termoizolacyjną można łączyć i dodawać kolejne elementy.
Poprawnie wykonany ciepły montaż progu zatrzyma ciepło wewnątrz domu, dzięki czemu zużyjesz mniej ciepła i energii na jego ogrzanie. Ciepły montaż progu można przeprowadzić zarówno podczas wstawiania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak i przy wymianie starych. Należy pamiętać, iż drzwi zewnętrzne powinno się montować dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku.

Prog-aluminiowy-z-wstawka-termoizolacyjna

Drzwi Energooszczędne (pasywne) – grubość 110 mm – zawias chowany


Poszerzenia z klinarytu

Poszerzenie produkowane jest ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego o nazwie własnej klinaryt. W górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery T.

Listwa:

  • usztywnia cały element
  • stanowi podstawę do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1

Głowica jest wyfrezowana z napięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu drzwiowego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części poszerzenia listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do muru. Dostępne wysokości poszerzenia: 100 mm, 150 mm, 180 mm, 230 mm.

14

Drzwi Energooszczędne (pasywne) – grubość 110 mm – zawias chowany

Mapa strony